Шрифт:
+
Колір:
Т
Т
Т
Зображення:
Новосанжарський
район

Символіка

Великий герб Новосанжарського району


Великий герб – щит з гербом району з одного боку підтримує дівчина зі снопом у руці, з іншого – козак із шаблею при боці. Щит увінчано золотою територіальною короною, під щитом – синя стрічка із золотим написом «Новосанжарський район».

Малий герб Новосанжарського району


Герб Новосанжарського району – щит, розтятий і перетятий на два сині та два золоті поля, у центрі лапчастий хрест, а в кутах чотири 8-променеві зірки у перемінних кольорах. Жовтий лапчастий хрест на синьому фоні був на прапорі Полтавського козацького полку 18 століття і тепер є на прапорі Полтавської області і тому вказує на належність території району до Полтавщини, а також підкреслює давню козацьку традицію краю. 8-променева зірка є історичним гербом Нових Санжар. У гербі 4 зірки символізують 4 сотенні містечка (Нові Санжари, Старі Санжари, Маячка, Нехвороща) та козацькі сотні, що розміщувались у 18 столітті на території сучасного району. Золоте поле у гербі символізує сільське господарство, в якому зайнята більша частина місцевих жителів. Щит увінчує стилізована золота територіальна корона, що вказує на належність герба саме району та характеризує його рослинність (зубці корони вирішені у формі листків дерев). 

Прапор Новосанжарського району


Прапор Новосанжарського району – прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2 : 3, розділене вертикально та горизонтально на 4 рівновеликі поля – два сині і два жовті. На верхньому від древка синьому полі жовтий лапчастий хрест, а на нижньому з вільного краю синьому полі – жовта 8-променева зірка. 
Козацький хрест – символ вічності, духовності, святості.

8-променева зірка – історичний герб містечка Нові Санжари.

Синій колір – стійкий, сильний, вірний, надійний (за геральдичними правилами XVIII століття – боротьба за свободу). Жовтий колір – сонце, світло, добробут, доброта, праця, гідність.